رونمایی از سامانه ملی هدایت شغلی و توسعه اشتغال کشور ( جاب داک WWW.JOBDOC.IR )
اهتمام وزارت صمت در تحقق شعار سال مبنی بر تولید دانش بینان و اشتغال آفرین و تحقق منویات مقام عالی وزارت: رونمایی از سامانه هدایت شغلی در روز صنعت و معدن
سامانه ملی هدایت شغلی و توسعه اشتغال کشور (جاب داک WWW.JOBDOC.IR) با حضور جناب آقای دکتر نبوی معاون وزیر و رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، جناب آقای دکتر شاه میرزایی معاون تجارت و خدمات وزارت صمت، مدیر عامل سازمان مدیریت صنعتی جناب آقای دکتر کیانی و مدیرکل دفتر خدمات کسب و کار وزارت صمت جناب آقای دکتر اسدی رونمایی شد.
راه اندازی، گسترش و توسعه پلتفرم کاریابی و هدایت شغلی یکی از نود پروژه تحولی وزارت صمت می باشد که در راستاي تحقق برنامه هاي مقام عالي وزارت ، اجرای آن به معاونت تجارت و خدمات خدمات کسب و کار محول شده بود. با انعقاد تفاهم نامه، تعامل و همکاری و هم افزایی فی مابین معاونت مذکور و سازمان مدیریت صنعتی، سامانه مذکور ایجاد و در روز صنعت و معدن رونمایی شد.
با ارزیابی های ادراکی و شناختی و تشکیل پرونده های صلاحیت عمومی و حرفه ای، کارجویان و کارفرمایان و متقاضیان کار و متقاضیان نیروی کار متناسب و شایسته از خدمات این سامانه بهره مند خواهند شد.
اين سامانه كه با مشاركت معاونت تجارت و خدمات وزارت صمت و سازمان مدیریت صنعتی ایجاد شده به خانواده سازمان و فعالان بخش هاي صنعتي كشور از طریق اختصاص پنل های فردی و سازمانی جهت ارزیابی های شناختی/ادراکی، ارزیابی های صلاحیت عمومی و ارزیابی های صلاحیت حرفه ای با ارائه گواهی معتبر ملی خدمت ارائه مي نمايد.

سخنرانی دکتر شاه میرزایی معاون تجارت و خدمات وزارت صمت
معاون تجارت و خدمات وزارت صمت در این باره بیان داشت: هم در ستاد وزارتخانه و هم در سازمان مدیریت صنعتی رویکرد واگذاری فعالیت ها به بخش خصوصی وجود دارد، بنابراین همکاری خوبی بین این اداره کل خدمات کسب و کار وزارت صمت با سازمان مدیریت صنعتی به وجود آمده است، البته میدانیم که با واگذاری این خدمات به شرکت‌های متعدد، نظارت بر آن‌ها و هماهنگی آن‌ها امری پیچیده است؛ اما با استفاده از سامانه‌های هوشمند می‌توان این یکپارچه‌سازی و هماهنگی و نظارت هوشمند را نیز انجام داد.
شاه میرزایی، سامانه هدایت شغلی به نشانی www.jobdoc.ir را یکی از همین سامانه‌ها برشمرد که با مشارکت اداره کل خدمات کسب‌وکار و سازمان مدیریت صنعتی در این مراسم رونمایی شده است.
وی تأکید کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان زیادی در حوزه کاریابی، هدایت شغلی، آموزش نیروی کار و مدیریت منابع انسانی فعال هستند، اما با ایجاد این سامانه می‌توانیم تجربه نگاری کامل‌تری انجام دهیم.
معاون وزیر صمت عنوان کرد: در بسیاری از کشورها شاهدیم که درجه علمی مدیران در حین فعالیت در صنعت ارتقا میابد درحالی‌که در کشور ما تنها در دانشگاه ارتقای درجه‌داریم، بنابراین اگر بخواهیم ارزیابی دقیق‌تری از توانایی افراد و تیم‌ها داشته باشیم با معیارهای موجود مانند تعداد مقاله و تعداد دوره آموزشی گذرانده نمی‌توانیم ارزیابی کنیم و ثبت وقایع دانشی نیروها و مدیران لازم است.

سخنرانی معاون وزیر صمت و رییس هیات عامل سازمان گسترش ونوسازی صنایع ایران
علی نبوی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در این مراسم ضمن تبریک روز صنعت و معدن و تقارن آن با شصتمین سال تاسیس سازمان مدیریت صنعتی به اهمیت نقش این سازمان در تحقق اهداف آموزشی بویژه تحقق شعار سال ۱۴۰۱ در حوزه کسب و کارهای دانش بنیان تاکید کرد.
وی تاکید کرد: امروز باید بر آموزش های با کیفیت به مدیران صنعتی کشور متمرکز شویم و در این صورت می توانیم امیدوار باشیم که حمایت و پشتیبانی بهتری از شرکت های دانش بنیان صورت می دهیم.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: نباید شرکت های دانش بنیان را صرفا شرکت های”نوپا” تلقی کنیم بلکه در پی آن هستیم تا شرکت های بزرگ را دانش بنیان کنیم و فناوری های نوظهور را در شرکت های بزرگ رسوخ داده و تحقیق و توسعه را در این شرکت ها هدفمند سازیم.
رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران خاطرنشان کرد: خوشبختانه نخبگان زیادی در حوزه صنعت حضور دارند و آمارها نشان می دهد که کشور از نظر تعدد مهندسان در رتبه های برتر قرار دارد.
وی تاکید کرد: با هم افزایی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و سازمان مدیریت صنعتی در حوزه کسب وکارهای دانش بنیان می توانیم شاهد تاثیرات مثبتی در این حوزه باشیم.

سخنرانی مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی
‎ وی در خصوص برخی فعالیت های سازمان اظهار داشت: برنامه ریزی و اجرای دوره های پرورش مدیران آینده و مدیران جهان تراز، ارزیابی و سنجش صلاحیت های حرفه ای مدیران و کارکنان، برگزاری همایش، عضویت در خانه مدیران و خدمات نشر، همچنین خوشه سازی شرکت های دانش بنیان و خدمات مشاوره ای شرکت های دانش بنیان را از دیگر خدمات قابل ارائه سازمان مدیریت صنعتی به شرکت های دانش بنیان، عنوان نمود.
‎کیانی بختیاری ضمن برشمردن اقدامات جدید دوره های آموزشی و خدمات مشاوره سازمان مدیریت صنعتی اظهار داشت: این سازمان با کیفیت در ارائه خدمات خود بیش از ۵۰۰۰ پروژه مشاوره‌ای و پژوهشی در داخل کشور به انجام رسانده است.
‎وی هدف از ایجاد شبکه مشاوران سازمان (شمسا) را ارتقاء سرمایه‌ی فکری حوزه مشاوره سازمان مدیریت صنعتی، اتصال و سازماندهی مشاوران و متخصصان علوم مدیریت و تصمیم‌گیری و خبرگان صنعت، ایجاد یک شبکه متصل، منسجم، پویا و مولد و تولید و ارائه خدمات و محصولات مشاوره مدیریت متنوع و کیفی با تمرکز بر نیازهای بومی ایران در سرتاسر کشور دانست و در ادامه به معرفی المپیاد مدیریت و اقتصاد، آکادمی پرورش ارزیاب و سامانه هدایت شغلي كه براي نخستين بار در كشور در سازمان مديريت صنعتي تشكيل شده اند، پرداخت.
‎وی در پايان ضمن دعوت از دانش آموختگان برای تدریس و عضویت در هیات علمی سازمان مدیریت صنعتی، وعضويت در شبکه مشاوران سازمان( شمسا)، به تشريح اهداف سامانه هدايت استعداد و توسعه اشتغال گفت: اين سامانه كه با مشاركت معاونت تجارت و خدمات وزارت صمت در راستاي تحقق برنامه هاي مقام عالي وزارت ايجاد شده است به خانواده سازمان و فعالان بخش هاي صنعتي كشور از طریق اختصاص پنل، خدمت ارائه مي نمايد.

سخنرانی مدیر مرکز مدیریت استعداد و توسعه اشتغال سازمان مدیریت صنعتی
در پایان، محمد حسن منتجب نیا، مدیر مرکز مدیریت استعداد و توسعه اشتغال سازمان مدیریت صنعتی در سخنانی به تشریح اهداف راه اندازی سامان هدایت شغلی جاب داک پرداخت. وی هدف اولیه این سامانه را ایجاد پرونده صلاحیت حرفه ای دانش آموختگان با بهره گیری از ارزیابی های سه گانه شناختی- ادراکی، عمومی و تخصصی برشمرد. وی همچنین ارائه خدمات نیازسنجی آموزشی و همکاری با مراکز مختلف ارائه دهنده خدمات مهارت افزایی، کارآموزی و مشاوره شغلی را به عنوان خدمت دیگر این پلتفرم معرفی نمود. منتجب نیا دیگر خدمت سامانه جاب داک را معرفی رزومه های صحت سنجی شده به کاریابی های معتبر و بنگاههای اقتصادی بزرگ برشمرد و اضافه کرد با همکاری همه متعاملین حوزه های کسب و کار و بدون هیچ انحصار در ارائه خدمت قصد داریم ظرفیت های شغلی موجود در کشور را هوشمندانه به کارجویان ارزیابی شده متصل نماییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up